Publiczne Przedszkole Specjalne nr 21 Chatka Puchatka

Logo szkoły

71-612 Szczecin

ul. Malczewskiego 23

tel.: 91 422 91 13

O placówce

Publiczne Przedszkole Specjalne nr 21 jest placówką publiczną skierowaną dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Obecnie funkcjonują w niej 4 grupy przedszkolne nazwane od bajkowych bohaterów: Puchatki, Tygryski, Kangurki oraz Króliczki.

Liczba dzieci w każdej grupie przedszkolnej  to w tym roku szkolnym 4 wychowanków.

Kryterium doboru do grupy przedszkolnej jest posiadanie odpowiedniego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne.

W bieżącym roku szkolnym grupy w przedszkolu to:

 1. Grupa dla dzieci z autyzmem, w tym zespołem Aspergera.
 2. Grupa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i sprzężeniem ruchowym.
 3. Grupa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i sprzężeniem ruchowym.
 4. Grupa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym i sprzężeniem ruchowym lub innym.

Rekrutacja do naszej placówki odbywa się na podstawie skierowania do placówki specjalnej i jest całoroczna – w zależności od posiadanych przez przedszkole wolnych miejsc.

 

Artykuły

 • Kadra

  Jesteśmy publiczną placówką, zapewniającą dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi idealne warunki do wspomagania rozwoju i opieki. Nasza praca oparta jest na współpracy z rodzicami/ opiekunami dzieci.

  Cała kadra pedagogiczna ma wykształcenie z oligofrenopedagogiki (pedagogika specjalna) oraz  inne  dodatkowe kwalifikacje wynikające z potrzeb naszych przedszkolaków.

   Z...

 • Historia naszego przedszkola

  We wrześniu 2023 roku minęło 51 lat od powstania przedszkola specjalnego w Szczecinie. Jego dzieje tworzyli ludzie, których pasja oraz zaangażowanie złożyły się na poziom, atmosferę i wygląd obecnej placówki.

  Przedszkole specjalne powstało 1 września 1972 roku, na bazie przedszkola masowego w budynku przy ulicy Wawrzyniaka 7a. Była to poniemiecka willa, urokliwie położona...

 • Spacer po przedszkolu.

  Budynek i winda

  Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku, pozbawionym całkowicie barier architektonicznych, ma specjalne podjazdy dla wózków inwalidzkich oraz windę. Przedszkole usytuowane jest w centrum miasta.

  Ogród przedszkolny

  Budynek przedszkola mieści się w miejscu oddalonym od hałasu miejskiego i ruchliwych ulic, dzięki temu dzieci mają zapewniony spokój i...